Hír
A 37. OTDK Biológia Szekciójának középiskolások részére meghirdetett kerekasztal-beszélgetésén Gácser Attila, az SZTE Biológia Intézetének vezetője mellett az FKA két tagja, Veszelka Szilvia és Wilhelm Imola is részt vett Szegeden, az Akadémiai Székházban. A mintegy egyórás rendezvényen közel 50 érdeklődő középiskolai diák kaphatott hasznos információkat a kutatói élet mindennapjairól, segítségül szolgálva sikeres pályaválasztásukhoz.
A beszélgetés házigazdája, a Tömörkény István Gimnázium biológia-környezettan szakos tanára, Péter-Kovács Veronika olyan kérdésekre kereste a választ, hogy hogyan és miért lesz valakiből kutató. Kik voltak azok a legmeghatározóbb személyek, akik a kutatói pályára irányították a meghívott szakembereket? Melyek azok a legfontosabb tulajdonságok, amikkel egy kutatónak rendelkeznie kell? Mekkora szerepe van a nyelvismeretnek a kutatói pályán? Van-e szerepe a szerencsének? Jut-e idő másra, van-e hobbija egy kutatónak, amiből töltekezhet?
A három beszélgetőpartner válaszai számos tanulsággal szolgáltak a diákok számára a céltudatosságról, az angol nyelv fontosságáról, a rugalmasságról és legfőképp a kudarctűrésről. Érdekes volt hallani a sikerhez vezető eltérő életutakat és tapasztalatokat, a különböző kikapcsolódási formákat, valamint a munka-magánélet egyensúly megtalálásának lehetőségeit. A leginspirálóbb azonban egyértelműen azok a történetek voltak, amelyek egy új dolog felfedezésének élményéről, a soha más által nem látott és le nem írt kísérleti eredmények nyújtotta „flash”-ről szóltak.
A program szervezője Poór Péter, az FKA Ifjúságmentorációs Bizottságának egyik koordinátora volt.